Aktualności

Trafili Państwo na nową, odświeżoną stronę Zespołu Ochrony Powierzchni Ziemi. Witamy i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.

Znalezione obrazy dla zapytania zapraszamy


W Oficynie Wydawniczej PW ukazała się monografia dr inż. Mirosława Szyłak-Szydłowskiego pt. „Olfaktometryczne metody oceny stopnia biostabilizacji odpadów w instalacjach mechaniczno-biologicznego przetwarzania„.

Polecamy ją wszystkim zainteresowanym, w szczególności studentkom i studentom kierunku „Inżynieria Środowiska”, specjalność: „Gospodarka Odpadami”, zaliczającymi przedmiot „Metody oceny stopnia uciążliwości obiektów gospodarki odpadami”.

zeszyty_mss


Uprzejmie informujemy, że w Oficynie Wydawniczej PW ukazała się książka pt. „PRAWODAWSTWO W OCHRONIE ŚRODOWISKA Z ELEMENTAMI OCEN ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO”. Zgodnie z łacińską sentencją prawniczą: Verba volant, scripta manent – słowa ulatują, pismo pozostaje, książkę dedykujemy naszym studentom… Oczywiście, polecamy ją wszystkim zainteresowanym, a w szczególności studentkom i studentom kierunku „Ochrona Środowiska”, zaliczającym przedmiot „Prawodawstwo w ochronie środowiska” oraz „Oceny oddziaływania na środowisko” oraz studentkom i studentom specjalności „Inżynieria Komunalna” zaliczającym przedmiot „Ocena oddziaływania na środowisko obiektów komunalnych”. Skan strony tytułowej:


IWA_Participants

W dniach 25-27 września 2017 odbyła się, współorganizowana przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (w tym członków Zespołu Ochrony Powierzchni Ziemi), 7. konferencja IWA „Odours and Air Emissions”.

Konferencja ta stworzyła możliwość spotkania specjalistów związanych z problematyką odorową z całego świata w celu wymiany doświadczeń, pomysłów, zaprezentowania innowacji związanych z polityką zapobiegania uciążliwości zapachowej, strategicznych inicjatyw, technicznych i komercyjnych innowacji oraz ich wpływu na emisję odorów i odorantów oraz zarządzania gospodarką odorową.

Skierowana była ona do przedstawicieli  sektora publicznego i prywatnego: organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje badawcze, uniwersytety, firmy konsultingowe, producenci sprzętu, przemysł ścieków i odpadów stałych, rolnictwo i przemysł spożywczy itp.

Tematy konferencji prezentowane podczas sesji tematycznych i sesji posterowej obejmowały następujące zagadnienia:

  • Polityka w zakresie jakości powietrza i związane z nią przepisy;
  • Pomiary i monitorowanie emisji zapachu do powietrza;
  • Zanieczyszczenia powietrza i cząstki stałe;
  • Charakterystyka źródła i mapowanie zapachów;
  • Strategie ograniczania zapachu;
  • Biofiltracja i płuczki chemiczne;
  • Środki neutralizujące zapach;
  • Monitoring imisji oraz technologie czujników;
  • Zaangażowanie społeczności, media społecznościowe i działania obywatelskie;
  • Analiza dużych zbiorów danych.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej konferencji:
https://iwaodours2017.com/conference-gallery/